در حیرت

۱ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

امروز بعد از مدت ها بالاخره سری زدم به ابزار مهاجرت بلاگ و دیدم امکان مهاجرت از بلاگفا فراهم شده است. با خوشحالی دست به کار شدم و مراحل انتقال رو انجام دادم. حالا دیگر تمام پست های «در حیرت» در بلاگ ثبت شده است. در این انتقال متاسفانه نظرات پست های اخیر نیامده است و مطالب هم بدون هیچ برچسبی هستند. با این حال اکنون دیگر خیالم راحت است که بلاگفا مطالب و پست هایی که در طی چند سال نوشته ام در چنگ خود ندارد و با این حربه نمی تواند مرا وادار به استفاده از خدماتش کند.

متاسفانه بلاگفا یکی از نمادهای فرصت سوزی و شکست خدمات اینترنتی در ایران است. سرویسی که زمانی بدون رقیب بود اکنون آنقدر مدیریت ناکارآمد و کوته بینی دارد که روز به روز تعداد بیشتری از مشتریان خود را از دست می دهد و سعی می کند با روش های ناجوانمردانه و غیر اخلاقی کارهای خود را پیش ببرد. واقعا برای چنین مدیریتی باید افسوس خورد و سعی کرد تا حد ممکن از مواجهه با خدمات شان دوری جست.

حالا دیگر همه پست های در حیرت این جاست و می توانم با انگیزه و امید بیشتری دوباره بنویسم. کم کم دارم به این می رسم که وبلاگ را به اسم خود بنویسم و آن را جزئی از سابقه رسمی خود قلمداد کنم. تنها مانع برای انجام چنین کاری ترس از حضور دلواپسان و تنگ نظران و ایجاد مشکل از جانب آنان خواهد بود.

با این حال، فعلا تصمیم دارم دوباره نوشتن را از سر بگیرم و این بار با رویکرد متفاوتی بنویسم. منظورم از رویکرد متفاوت این است که فقط از ضعف ها و معایب جاری ننویسم و به همان نسبت هم که بدی ها را می بینم خوبی ها وامیدواری هایی را هم که جای تحسین دارد بیان کنم. درباره این رویکرد بعدا بیشتر خواهم نوشت.


  • حیران